SGK Sorgular

BAĞKUR Gün Sorgulama (Hizmet Dökümü)

03.08.2018
152
BAĞKUR Gün Sorgulama (Hizmet Dökümü)

BAĞKUR gün sorgusu, 4b sigortalıların sigorta bilgilerini kapsayan bir işlemdir. Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında BAĞKUR çalışanlarının hizmet dökümlerini sorgulamak bu bilgilere ulaşmak oldukça kolay bir işlemdir.

E-devlet Sisteminden BAĞKUR Sorgulama

İnternet kullanımının artmasıyla birlikte bu tür devlet kurumlarında işlem yapmak da kolaylaşmıştır. İnternet üzerinden sorgulama işlemi yapmak belirli dairelerden ve kurumların binalarına giderek yapmak daha kolay olmaktadır. Hem zaman kazanmak açısından internet üzerinden BAĞKUR gün sorgulama işlemi de yapılabilmektedir. E-devlet sistemi ile birçok devlet kurumu için sorgulama işlemi yapmak mümkündür. E-devlet sistemine kayıtlı olarak giriş yapılması ve gereken sekmede sorgulama işlemine ulaşmak bunun için yeterlidir. E-devlet sistemi online bir sistem olduğu için saat veya gün kısıtlaması olmadan, hizmet alımı karşısında sıra beklemeden bu işlemlere ulaşım kolaylaşmıştır. E-devlet sitesine girebilmek için bir şifreye ihtiyaç vardır. Bu şifre her vatandaş için PTT birimlerinden 2 TL karşılığında verilmektedir. E-devlet şifresi ile BAĞKUR gün sorgulama işlemi yapılabilmek çok kısa süreli ve kolaydır. E-devlet sisteminde şifre ile giriş yapıldıktan sonra kimlik bilgilerinin doğrulanması ve istenilen sayfa sekmesine tıklanması ile sorgulama işlemine ulaşım sağlanır. BAĞKUR sorgulama şifresiz bir işlem yapabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu birimine bizzat giderek kimlik bilgileriniz ile başvuru yapılabilir.

BAĞKUR Gün Sorgulama İşleminde Hangi Bilgiler Bulunur?

BAĞKUR hizmet dökümü olarak sayılan gün sorgulama işleminde 4b hizmet süresi öğrenilmektedir. Bununla birlikte 4b sigortalı çalışanı, sigorta başlangıç tarihini öğrenmesi mümkündür. Aylık maaş bilgisine ve maaşların kesintiye uğrayıp uğramadığı gibi bilgilere de ulaşılabilir. Sigorta başlama ve bitiş tarihleri, emeklilik ile ilgili primlerin ne kadar olduğu gibi bilgiler de bu sorgulama kapsamında bulunmaktadır. 4b hizmet sorgulama işlemlerinde aynı zamanda BAĞKUR’lu olarak kaç gün çalışıldığı kayıtlı bilgisine de ulaşılabilir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

    Copyright ©2019