SGK Sorgular

Emekli Sandığı Kurban Bayramı İkramiyesi (Ne Kadar? Ne Zaman?)

30.07.2018
37
Emekli Sandığı Kurban Bayramı İkramiyesi (Ne Kadar? Ne Zaman?)

Bayram ikramiyeleri özellikle Kurban Bayramında, memur emekliler için büyük önem arz etmektedir. Emekliler kurban paralarını ikramiyeleri de düşünerek hesaplıyor. Sadece o da değil; geneli torun sahibi olan emeklilerin giderleri de fazla. Tüm bu ihtiyaçlar ve harcamalar için ikramiyelere ihtiyaç duyulmaktadır

Emekli sandığı, bayram ikramiyesini Ramazan Bayramı’nda 1000 TL olarak aldı. Ancak asıl merak edilen soru: “Emekli sandığı bayram ikramiyesi alabilecek mi?”, diğer merak edilen soru ise “Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi 1000 TL mi olacak?”. Diğer bir soru ise: “İkramiyeler ne zaman emeklilerin eline geçecek?”.

Bu sorularının cevabını ve emeklilere Kurban Bayramı ikramiyesi son dakika açıklamalarını ve detaylarını bu yazının devamında bulabileceksiniz.

Emekli Sandığı Bayram İkramiyesi Alacak Mı?

Emekli sandığı bayram ikramiyesi 2018’de, verilip verilmeyeceğini Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenecektir. 2018 yılı içerisinde tekrar düzenlenen ikramiye maddesinde ‘her yıl’ ifadesi yer almaktadır. Bu nedenden dolayı her yıl ikramiyenin verilmesi bekleniyor.

Ramazan Bayramı’nda hükümet tarafı, iki dini bayramda da ikramiye verileceğini duyurmuştu.

Bu olumlu açıklamalardan yapılan tespit ile, emekli sandığı bayram ikramiyesini bu bayramda da alması bekleniyor.

Aynı zamanda sadece 4C grubu emeklileri değil, SSK ve BAĞ-KUR emeklileri de bu ikramiyelerden faydalanacaktır. Emeklilerden de ziyade şehit aileleri, gaziler, köy korucuları, milli şampiyon sporcular gibi farklı durumlarda aylık bağlanan kişilerde ikramiyelerden yararlanacaktır. Emekli kategorisi dışında yer alan şahıslar, tam ikramiye almamaktadırlar.

Öğrenmek İçin Tıklayınız: Ne Zaman Emekli Olurum?

Emekli Sandığı Bayram İkramiyesi Ne Kadar?

Emekli sandığı bayram ikramiyesinin ne kadar olacağı ikramiye düzenlenmesinde 1000 TL olarak belirlenmesine rağmen enflasyon artışları ikramiyenin tutarını arttırması da gündeme gelmesi beklenmektedir.

Önceki senelerde emekli sandığı bayram ikramiyesi 750 TL idi. Diğer yıla oranla 250 TL’lik bir artış gözlenmektedir. Böyle ikramiye artışları her yıl bekleniyor.

Emekli Sandığı Bayram İkramiyesi Ne Zaman Alınır?

Kurban Bayramı’nda emekli sandığı bayram ikramiyesi ne zaman alınacağı SGK’nın açıklayacağı duyuru ile öğrenilebilecektir.

Ramazan Bayramı’nda ikramiyeler bir hafta önce yatmıştı. Kurban Bayramı’nda da yine bir hafta önceden yatırılacağı tahmin ediliyor.

Ancak bu sefer bir hafta önceden yatırılmaya başlanması bekleniyor. Yani; ikramiyeler tahsis numarasının son hanesinde yer alan numaraya sırayla yatırılabilir.

Yukarıda bahsedilen iki yöntemden biri tercih konusu; ya tahsis numarasına göre sırayla ya da aynı gün içerisinde her emekliye.

Kesin tarihlerden haberdar olmak için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmî sitesi takip edilebilir. Ramazan Bayramı’nda da duyuruyu SGK, resmî sitesi üzerinden duyurmuştu.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Copyright ©2019