SGK Sorgular

Kolay Kredi Veren Bankalar 2018 (Kredi Notu Düşüklere Kredi)

15.06.2018
58

Bankaların finans sektörünün en önemli vasıtaları olmasıyla birlikte gerek bireysel gerekse ticari müşterilerin ihtiyaç halinde krediye ulaşmaları hususunda kolay kredi veren bankalar daha ön plana çıkmaya başlamıştır. Özellikle kredi skorları kritik seviyelerde olan müşteriler, kredi almaya karar verdikten sonra, bankaların faiz koşulları ve geri ödeme seçeneklerini araştırırken; krediyi en kolay onaylayan bankaları tercih ederek şanslarını arttırmak istemektedirler.

Bankaların Kredi Verme Koşulları

Bankalar arasında bazılarının daha kolay, bazılarının ise daha zor kredi vermesiyle alakalı sorulacak bir soruya kesinlikle evet cevabının verilmesi doğru olacaktır. Çünkü bankalar durağan giden ekonomik dönemlerde bile yıllık kâr oranları en yüksek olan kurumlar olarak göze çarpmaktadır. Bu yönde bankaların kredi verebilecek daha çok müşteriye ulaşmaları yanında, kredi geri ödemelerini de sağlıklı olarak alabilmeleri çok önemlidir.

Kolay kredi veren bankalar 2018 yanında, kredi geri ödemesi konusunda sıkıntılı kredi oranını düşürmek isteyen bankaların sayısı da az değildir. esenyurt arac kiralama Bankalar daha çok müşteriye ulaşmak için kredi faiz oranları, esnek geri ödeme seçenekleri, dosya ve kredi tahsis masrafı gibi konularda oldukça avantajlı durumlar sağlarken, bu kadar kâr marjı düşük kredilerin geri ödemelerinin de sağlıklı olarak alınması için kredi tahsislerinde seçici davranmaları gerektiği muhakkaktır.

Kolay Kredi Veren Bankaların Kredi Şartları

Normal şartlar altında müşterilere kredi tahsisinde bankalar tarafından minimum 1300 puanlık kredi skoru istenmektedir. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar genel anlamda 1000 ile 1300 puan arasındaki yakın zamanda yasal takibe düşmemiş müşterilere kredi verebilirken, normalden daha yüksek faiz koşulları istemeleri olağandır. Son dönemlerde bazı bankalar kişinin kredi skoruna göre her müşteriye farklı faiz oranları uygulamaktadır. Türkiye’de 2018 yılı verilerine bakıldığında ihtiyaç kredisi faiz oranları, dönemsel olarak özel yapılan kampanyalar hariç, %1.50 ile %1.89 arasında değişmektedir. Nispeten daha kolay kredi veren bankaların faiz oranları incelendiğinde ise oranların %2’nin üzerinde olduğu ve bazı durumlarda %2.30’a kadar çıkabildiği görülmüştür.

Hangi Bankalar Tercih Edilmeli?

Kredi faiz oranlarındaki %0.10’luk bir değişimin bile örneğin 36 aylık kredilerde çok önemli tutarlara denk geleceği unutulmamalıdır. Bu nedenle bankalardan kredi almadan önce mutlaka kredi skoru konusunda bilgi sahibi olabilmek gerekmektedir. Kişinin Findeks kredi skoru hesabı olduğu bankanın internet bankacılığından kolaylıkla öğrenebileceği gibi, eğer kredi skoru düşük seviyedeyse öncelikle kredi skorunun bir süre yükseltilmesi ve daha sonra kredi başvurusu yapılması tavsiye edilmektedir. Kredi skoru yükseldikçe bankalardan daha uygun koşullarda kredi alınacağı unutulmamalıdır. Gelir belgesiz kredi veren bankalar kredi skoru yüksek olan esenyurt klima servisi müşterilerinden gelir belgesi dahi istemezken kredi tahsislerini dakikalar içerisinde yaparak müşterilerinin hesaplarına aktarmaktadırlar. Kredi skorunun yükselmesi için ise tek yapılması gereken halihazırdaki kredi ve kredi kartı ödemelerinin düzenli bir şekilde yapılmasıdır. Bu sayede kısa bir süre içinde kredi skoru yükselmektedir.

Banka Özelinde Kolay Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar kredi şartlarının esnekliği konusunda ön plana çıkmaktadır. Özellikle diğer bankalara göre şube sayısı daha az olan, tanınabilirliğini arttırmaya çalışan bu bankalar; faiz oranları diğer bankalara göre daha yüksek olan, kredi masrafları bakımından esenyurt evden eve nakliyat da daha katı olmalarına rağmen daha kolay kredi tahsisi sağlayabilirler.

  • Aktifbank N Kolay kredi
  • Bankpozitif
  • Odeabank
  • ING Bank e-kredi
  • HSBC Bank gibi bankalar kredi şartlarını her yıl değiştirse de diğer bankalara göre nispeten daha kolay kredi verebilmektedir. Kredi skorları çok problemli olmayan müşteriler için gelir belgesi dahi talep etmeyen bu bankaların kredileri; bankada hesap bulunması halinde şubeye gitmeden hesaba aktarılabilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright ©2019