SGK Sorgular

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar (Başvuru, Faiz Oranları)

04.08.2018
78
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar (Başvuru, Faiz Oranları)

İlköğretim, lise, üniversite, lisans, yüksek lisans, çeşitli özel eğitim sistemleri, kurslar gibi tüm eğitim metotlarında kullanılmak üzere öğrenci ve eğitim kredileri veriliyor. Öze okullar ve üniversitelerin ödemelerini kolay yapabilmeleri için öğrenci velilerine verilen krediler veya üniversite öğrencilerine verilen kredi çeşitleri bulunuyor.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2018

2018 yılında yeni eğitim ve öğretim yılına girerken bankalar, çeşitli eğitim kredileri veriyor. Düşük faili ve uzun vade seçenekleri ile verilen öğrenciye ihtiyaç kredisi, genellikle gelir belgesi ve kefil ile veriliyor. Okul ücretlerinin ödenmesi ve tüm eğitim masraflarının giderilmesi için öğrenciye kredi kartı veren bankalar da bulunuyor.

Üniversite öğrencilerinden burs alan veya KYK ( Kredi Yurtla Kurumu) bursunu düzenli alan öğrencilere, uygun kredi kartı seçenekleri bulunuyor. Genellikle tüm bankaların farklı limitlerle öğrencilere sundukları kredi kartları ve kredi seçenekleri bulunuyor. Öğrenci kredisi başvuru için internet bankalarından, banka şubelerinden veya sms bankacılığı ile başvuru yapılabilir.

Genellikle düşük faizli olarak verilen öğrenci kredileri, gerekli belgelerin temini ile sağlanıyor. Faizsiz eğitim kredisi veren bankalar bulunmamaktadır. Küçük te olsa her banka faiz oranı sunuyor.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Ekşi

En kolay kredi ekşi platformları değerlendirmesinde özel bankalar bulunuyor. Ziraat Bankası’nın öğrenci ve eğitim kredisi, diğerlerine nispeten zor verilen bir kredidir. Kefil, ipotek, düzenli gelir belgeleri gibi teminatlar talep etmektedir.

Denizbank, Yapı Kredi, Vakıfbank gibi bankalarda daha kolay öğrenci kredisi veya öğrenciye ihtiyaç kredisi veriliyor. 12 ay ile 60 ay vade süreleri sunan bankalar, faiz oranlarında uygun seçenekler sunuyor.

Öğrenciye faizsiz kredi başlıklarında, düşük faizli eğitim kredileri sunulmaktadır. İng Bank, İş Bankası da eğitim kredisi veren bankalar arasında yer alır. Eğitim masraflarının tamamen karşılanması ve okul ücretlerinin ödenmesi için sunulan kredilerde 40.000 TL, 50.000 TL gibi seçenekler sunulmaktadır. Çalışmayan öğrenciye kredi kullanımı, öğrenci velileri ile sağlanıyor. Eğitim süreçleri boyunca, düzenli gelir belgesi sunan veliler ve kefillerine sunulan kredi türleridir.

Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi

Ziraat Bankası 60 aya varan vade süreleri ile öğrenci ihtiyaç kredisi veriyor. İlkokul, orta ve lise, üniversite, Meb ve özel okullar, eğitim kursları, lisans programları gibi tüm eğitim içeriklerinde kullanılmak üzere verilen kredi, %0.98 faiz oranı ile en düşük faizli krediler arasındadır.

Yurt dışı eğitim paketlerini de kapsayan öğrenci kredisi başvurusu, Ziraat şubelerinden ve www.ziraatbank.com.tr adresinden yapılıyor. 24 ay vadeli 40.000 TL’ye varan eğitim kredisi, öğrenci velilerine veriliyor. Okul veya öğrenci belgesi ile okul ücreti faturası gibi çeşitli belgelerin sunumu ve kefil temini ile kredi kullanımı sağlanıyor.

Öğrenciye kredi veren bankalar, 18 yaşını doldurmayan öğrencilere, velileri aracılığı ile kredi olanağı sunuyor. Kredi kartları veya banka kartı taleplerinde, uygun limitlerle okul ihtiyaçlarını gidermeleri için kart veya anında ihtiyaç kredisi sunuluyor.

Vakıfbank öğrenci kredisi programında 12 ay vadeli olarak 40.000 TL’ye kadar eğitim kredisi veriyor. Dil okulları, kurslar veya okul ücretlerinin ödenmesi için verilen bir kredidir.

Denizbank Öğrenciye Kredi

Denizbank öğrenci ihtiyaç kredisi, 36 ay vade taksiti seçeneğiyle sunuluyor. 60.000 TL’ye kadar verilen eğitim kredisi, tüm okul, üniversite, dil okulları, yurt içi ve yurt dışı eğitim paketlerinde kullanılabilir. Denizbank kredi kullanımı için www.denizbank.com.tr web adresinsen, Denizbank şubelerinden veya mobil bankacılık sisteminden başvuru yapılabilir.

Denizbank öğrenci kredi kartı başvuruları de Denizbank internet sayfalarından, başvuru formu aracılığı ile veriliyor. Üniversite öğrencilerine, aylık maaş alan öğrencilere veya velilerinden harçlık alan öğrencilere, asıl kart veya ek kart sistemiyle kredi kartı veriliyor. Öğrenci kredisi başvuru için gerekli belgeler ve kefil temini ile hızlı kredi kullanımı sağlanabilir.

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

 • Denizbank öğrenci kredisi başvuruları ile 60 bin TL’ye kadar 36 ay vade seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Tüm eğitim ve öğretim masraflarını rahatlıkla karşılamak, yurt dışı eğitimleri almaları için çocuklarınıza Denizbank’tan eğitim kredisi veriliyor.
 • Ziraat bankası öğrenciye kredi başvurusu için tüm belgeleri tamamlayarak, Ziraat bankası şubelerinden direkt başvuru yapılabilir. 60 ay vade seçeneğiyle 40 bin TL’lik eğitim kredisi için iki kefil gereklidir.
 • İş bankası öğrenci kredisi 36 ay vade seçeneği ile veriliyor. Özel okullar, üniversitelerin ücretlerini doğrudan okula yatıran ya da veliye sunan kredi seçeneği için, okul ödemesi faturası ya da makbuzu ile başvuru yapılabiliyor.
 • Yapı kredi öğrenci kredisi için Play Kart sunuyor. 18- 26 yaş arasındaki öğrencilerin kullanması için tasarlanan kredi kartı maksimum 1.000 TL limitli olarak sunuluyor. Acil ihtiyaç ve nakit sorunlarını çözen ve Word Card özellikleriyle kullanılabilen öğrenci kredi kartı, nakit avans veya para çekiminde de kullanılabiliyor.

İş Bankası Öğrenciye Kredi

İş bankası öğrenci kredi kartı başvurusu www.isbank.com.tr web adresinden veya İş Bankası şubelerinden yapılıyor. Eğitim kredisi veren banka, öğrenci ihtiyaç kredisi başvuruları için;

 • Nüfus Cüzdanı
 • Gelir Belgesi
 • Okul- üniversite ücretini gösterir belge
 • Öğrenci belgesi
 • Başvuru formu

Talep ediyor. İş bankası ihtiyaç kredisi kapsamında verilen eğitim kredileri, 18 yaşını doldurmayan öğrenciler için velilerine verilen bir kredidir. Vade seçenekleri ve güncel faiz oranları İşbank şubelerinden öğrenilebilir.

İş bankası kredi başvurusu sms ile yapılmıyor. Eğitim kredileri için şube başvurusu gereklidir.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci için en iyi kredi kartı, verilen limitler ve kredi kartı özeliklerine göre belirlenmektedir. Anında nakit ihtiyacını karşılayan, kampanyalar ve indirimler sunan, puan biriktiren ve düşük faiz oranı ile öğrencilerin rahat kullanmasını sağlayan, öğrenci kredi kartı limiti, bankaların prosedürlerine ve öğrencilerin çalışma, gelir durumlarına göre belirleniyor.

Lise öğrencileri, üniversite veya lisans öğrencilerine verilen kart limiti ve kart türleri farklıdır. Öğrenciye kredi veren bankalar arasında ise Ziraat Bankası düşük faiz oranı ve uzun vade seçenekleri ile daha avantajlıdır. Prosedürleri ve belgeleri tamamlayan veliler için, daha ekonomik kredi kullanımı sağlar.

Vakıfbank öğrenci kredi kartı ve eğitim kredisi veren bankalar arasındadır. 12 ay vadeli 40 bin TL eğitim kredisi aylık %1.18 oranıyla veriliyor.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2018

 • Ziraat bankası öğrenciye kredi başvurusu ile uluslararası eğitim sistemlerinden yararlanabilir, 36 ay vadeli olarak ödeyebilirsiniz. Denizbank öğrenciye kredi başvurularında tüm eğitim paketlerini içeren, öğrenci kredi kartı kullanımı sağlayan ve düşük faizli kredi kullanımı sunulur.
 • Denizbank aylık %0.99 faiz oranı ile 48 ay vadeli öğrenci eğitim kredisi veriyor. Sms ile başvuru için 3280’e kısa mesaj yazmak yeterlidir.
 • Öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve eğitim kredisi veren bankalar arasında Odeabank bulunuyor. Eğitim kredileri kapsamında, 20 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi kullanımı sağlıyor. Özel okullar, üniversiteler ve pek çok eğitim sisteminde kullanılmak üzere verilen Odeabank öğrenciye ihtiyaç kredisi, gerekli belgelerin temini ile sunuluyor.
 • Eğitim kredisi başvuruları için bankaların resmi web sayfalarından başvuru formunu doldurarak ya da banka şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz. Size en uygun faiz ve vade seçeneklerini değerlendirerek, eğitim kredisi kullanabilirsiniz.

Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Veren Bankalar

Özürlü Maaşına Kredi Veren Bankalar

Puansız Kredi Veren Bankalar


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Copyright ©2019