SGK Sorgular

Puansız Kredi Veren Bankalar (Kara Listedekilere)

04.08.2018
57
Puansız Kredi Veren Bankalar (Kara Listedekilere)

Bankalar belirli evraklar dahilinde müşterilerini inceleme alır ve kredilerini sunar. Burada gelir belgeleri büyük önem taşımakta. Aynı zamanda geçmişte kullanılan krediler ve ödemelerle alakalı incelemelere de gidilir. Kredi notu düşük olanların avantajlardan faydalanmaları zor olmakta. Nitekim bu duruma önem vermeyen bankalar da mevcut. Yani riskli olmasına rağmen müşterilerine kredi verenler bulunuyor. Başta da risk gruplarından söz edecek olursak;

 • En riskli olan grubun 0 ile 699 puanları arasında olduğu görülüyor.
 • 700 ile 1099 arası puanı olanların ise orta riskli olarak ifade edildiğini göreceksiniz.
 • 1100 ile 1499 puan arası olanlar az riskli şeklindedir.
 • 1500 ile 1699 arası puana sahip olanlar için de iyi sınıflandırmaları yapılır.
 • Son olarak 1700 – 1900 arası puanı olanların kredi çekmeleri mümkün olmakta.

Belirli çizelgeler dahilinde risk grupları ifade edilir. Hemen arkasından bankaların bu puanlara göre kredi sıralamaları gelmekte. Belirli puanlardan kredi limitleri de ortaya çıkacaktır. Yani puanı düşük olanların yüksek limitli kredilerden faydalanmaları mümkün olmuyor. Bunun için de öncelikle kredi puanına göz atarak yine kredi limiti tercihlerinde bulunmanız önerilir.

800 Puana Kredi Veren Bankalar

800 puana kredi veren bankalar 2018 yılında artış göstermeye devam ediyor. Bir diğer adıyla kara listede olanların da geçerli bankalardan kredi çekmeleri mümkün olmakta. Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri sorusuna karşılık olarak Burgan Bank örneği veriliyor. Nitekim puanlara göz atmadan ihtiyaç sahiplerine kredi verdiği için ön plandadır.

Yine kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2018 senesinde Aktif Bank ile devam etmekte. Emeklilere özel olarak da sunduğu kredilerden kaynaklı adından bir hayli söz ettirdiği açıktır. Son olarak bu bankalar arasında Fibabanka’da bulunmakta. Kredi notuna bakmayan bankalar arasında olduğu için vatandaşların ilk sırada tercihte bulundukları görülmekte.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Önceden de belirttiğimiz gibi Aktif Bank sicili bozuk olana kredi veren kurumlardan bir tanesidir. Direk olarak internet bankacılığı üzerinden müşterilerini karşılamaya devam etmekte. Bu bankacılık için N Kolay adlandırmaları yapılmış durumdadır. Yani N Kolay girişine yer verilmesi ve başvurulara geçilmesi gerekmekte. Kredi sorunu olanlara el uzatan bankanın kredi detayları ise;

 • Kredi onaylamalarının birkaç dakika içerisinde internet şubesinden gerçekleştiği biliniyor.
 • Hem ATM hem de PTT şubelerinden kredilerin çekilmesine izin veriliyor.
 • Hayat sigrotasını zorunlu kılmayan bankalardan da bir tanesidir.
 • Maksimum 48 ay vade seçenekleri ile müşterilerini karşılamakta.
 • En fazla da 30.000 TL’ye kadar kredi çekmenize izin verilecektir.

Kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar arasında Burgan Bank’ta bulunuyor. Özellikle de uygun faiz oranları ile riskli grupta olanların dikkatini çekiyor. Hemen arkasından yine faiz ile vade avantajları ile Fibabanka gelmekte. Ceptetep ile Enpara.com’da bunlar arasında yerini almıştır.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri 2018

Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar hangileri öğrenmek isteyenler listelere göz atabilir. Öyle ki 2018 yılına özel olarak listelerin sunulması söz konusudur. Örnek verecek olursak Enpara.com bunlardan bir tanesidir. QNB FinansBank’a bağlı olarak işlem görüldüğü açıktır. Kredi notu 0 olana kredi veren bankalar arasında da bulunuyor. Direk olarak internet şubesinden başvuruları alması da dikkat çekiyor.

Ziraat Bankası kredi notu düşüklere kredi sunmaya devam ediyor. Ancak riskli grupta olanların düşük limitlerden kredi çekmelerine izin verilir. Aynı şekilde DenizBank ile Garanti üzerinden de ilerlemeniz mümkün. Limitleri az olsa da ihtiyacı olanların bu bankalardan da başvurulara geçtikleri açıktır. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2018 yılında da sayıca artış göstermiş durumdadır.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri öğrenmek isteyenler birkaç alternatif üzerinden harekete geçmekte. Baştan da belirttiğimiz gibi Enpara, Cepteteb, Aktif Bank ya da Burgan Bank seçimlerinde bulunabilirsiniz. Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar arasında Fibabanka’da bulunuyor. Aynı zamanda cep telefonu sahibi olmak isteyenlere dahi kredi veren bankalardan bir tanesi olduğu biliniyor. Hemen arkasından kredi notuna göre sunduğu finansal destek için şu açıklamalara yer verilir;

 • Kefil göstermeniz halinde uygun faiz oranlarından kredi alabilirsiniz.
 • Gayrimenkul sahibi olan kefilin belgeler dahilinde şubeyi ziyaret etmesi gerekmekte.
 • Maksimum 10.000 TL’e kadar puanı düşüklere kredi tanımlanıyor.
 • 24 aya kadar vade seçeneklerine de ev sahipliği yapılmakta.
 • Gelir şartı aramayan bankanın %1.69’dan başlayan faiz oranları mevcut durumda.

Orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar ise daha fazladır. Örnek verecek olursak Ziraat Bankası bunlar arasında dikkat çekmekte. Arkasından İş Bankası ile FinansBank dahi geliyor. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri 2018 yılı için merak edenler bu bankaların şubelerinden yola çıkabilir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2018

Ziraat Bankası kredi notu düşüklere kredi imkanlarını sunmakta. Baştan da belirttiğimi gibi limitleri düşük olan krediler karşınıza çıkacaktır. Örneğin çoğu bankanın maksimum 10.000 TL limitlerini temel aldığı görülmekte. Kredi notuna bakmayan bankalar ise daha yüksek limitlere ev sahipliği yapıyor. Örnek verecek olursak Enpara ile bu limitin 30.000 TL’ye kadar çıkması söz konusudur. Fibabanka kredi notu düşüklere kredi limitini 10.000 TL olarak belirleyen bankalar arasındadır.

Yine 30.000 TL duyurularına giden bir diğer banka ise Ceptetep olarak ifade edilmekte. Üstelik kefilsiz ve belgesiz olacak şekilde nakite ihtiyacı olanların karşılamaya devam ediyor. 800 puana kredi veren bankalar listesinde Aktif Bank’ta mevcut durumda. Yine 10.000 ile 30.000 TL arasında değişen kredi limitleri ile vatandaşları karşılaması söz konusudur.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

Kredi notu 0 olana kredi veren bankalar hangileri öğrenmek isteyenler 2018 listelerine göz atıyor. Bu listelerden kredi limitleri ile vade seçeneklerine yönelik fikir sahibi oluyor. Baştan da belirttiğimiz gibi hem vadeleri hem de limitleri ile Aktif Bank dikkatleri üzerine çekmekte. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri 2018 yılında öğrenmek isteyenlere şu bankalar eşlik etmekte;

 • Ceptetep
 • Burgan Bank
 • Fibabanka

Kredi notuna bakmayan bankalar aynı zamanda belge taleplerinde de bulunmuyor. Örneğin Ceptetep bunlardan bir tanesidir. İhtiyaç kredilerine başvurmak isteyenler sadece formlardan yola çıkıyor. Yanlarında kefil dahi getirmelerine gerek kalmıyor. Nitekim Ziraat Bankası kredi notu düşüklere kredi imkanları için kefil talebine yer veriyor. Aynı zamanda teminatlara göre müşterilerin kredi limitlerini belirliyor. Maksimum olarak da sicili bozuk olanlar için 10.000 TL limitleri mevcut durumda.

En Kolay Kredi Veren Banka Hangisi

Kolay kredi veren bankalar 2018 yılında Aktif Bank ile başlıyor. Kredi veren bankalar kefilsiz araştırmalarından da Aktif Bank karşınıza çıkacaktır. Gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında ise Enpara bulunmakta. En kolay kredi kartı veren bankalar ise QNB FinansBank, İş Bankası, Ziraat ve Burgan Bank şeklinde sıralanmakta.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

Kredi notu öğrenme için bankaların şubelerinden harekete geçmek gerek. Arkasından da az riskli kredi notuna kredi veren bankalar için incelemelere geçilebilir. Ziraat Bankası dönem dönem kredi notuna bakmadan finansal destek sağlıyor. Kredi notum 0 nasıl kredi çekebilirim diye soranlara ise farklı bankalar önerilmekte. Kredi notuna bakmayan bankalar hangileri öğrenmek isteyenlere Aktif Bank, Cepteteb ve Enpara sıralamaları sunulmakta.

Sorgusuz Sualsiz Kredi Veren Bankalar

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar

Tarla İpotekli Kredi Veren Bankalar


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Copyright ©2019