SGK Sorgular

SGK Varide Sorgulama İşlemi (No ile Evrak Takibi)

03.07.2018
435
SGK Varide Sorgulama İşlemi (No ile Evrak Takibi)

SGK varide sorgulaması ile Sosyal Güvenlik Kurumu’nda gerçekleşmiş bir işlemle ilgili dilekçeler, başvurular ve dosyalara kolayca ulaşım sağlanmaktadır. Ulaşımı sağlanan evrakın ne zaman işleme alındığı, hangi aşamada olduğu ve sonucu gibi durumlara sistem üzerinden ulaşılmaktadır. Günümüz kullanıcılarının özellikle emeklilik işlemi evrak takibinde yoğun olarak kullandığı sistem, vatandaşları Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kapısından kurtarmış ve bir tık uzaklıkta bir mesafede işlerini kolaylaştırmıştır. Eskiden uzun kuyrukların oluştuğu, dosyaların yığın yapıldığı, insanların sırada bekletildiği SGK ortamları artık tamamen elektronik ortamda personelin yapabileceği işleri yapabilme potansiyelindedir.

Hangi Evrak Takip Sistemini Kullanmalıyım?

Sosyal Güvenlik Kurumu evrak takibi için sistem 3 farklı kategori sunmaktadır. Bunlar:

  • Evrak Kayıt ve Takip Sistemi
  • SGK Doküman Yönetim Sistemi ile Evrak Takibi
  • 4-C Emeklilik İşlemi Evrak Takibi

Standart evraklar için birinci seçeneği kullanan kullanıcılar, detaylı evrak takipleri için SGK Doküman Yönetim Sistemi’ni kullanırken, emeklilik işlemleri için son seçeneği kullanmaktadır. Herhangi bir şifre, evrak numarası veya belge istemeden sadece TC kimlik numarasıyla evrak kayıtlarına ulaşım sağlanmaktadır.

DYS Evrak Takibi Nedir?

Doküman Yönetim Sistemi anlamına gelen DYS, evrak ve dokümanların elektronik sisteme aktarıldığı ve vatandaşların tüm belgelere kolayca ulaşabildiği bir uygulamadır. Teknolojinin hayatımızın tam içinde olduğu ve tüm işlerimizin odak noktası haline geldiği bir noktada dosyalarla uğraşmamak ve işlerimizi elektronik ortamdan yürütmenin kolaylığını sunmaktadır. DYS

Evrak Takibi Nasıl Yapılır?

  • E-devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklanarak güvenlik aşaması geçilir.
  • Kimlik doğrulamak için T.C. kimlik numarası girilir.
  • Daha önce PTT üzerinden alınmış ve E-devlet sistemine girişinizi sağlayan E-devlet şifresi girilir.
  • Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklanır ve sisteme giriş yapılır.
Arama Terimleri: sgk dys evrak sorgulama


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Copyright ©2019